Výroba hotových jedál a potravín

Príprava hotových jedál predstavuje zložité výrobné prostredie zahŕňajúce automatické a manuálne procesy, kombinuje množstvo surovín najrôznejšieho stupňa citlivosti a pochádzajúcich z rôznych zdrojov. Táto zložitosť, časté zmeny linky a výroba množstva rôznych produktov v jednej výrobnej prevádzke predstavuje významné riziko krížovej kontaminácie dochucovadlami, farbivami, alergénmi a mikroorganizmami.

Prísna kontrola a dobre zvládnuté postupy sú kľúčové pre udržanie zavedenej kvality a dodržiavanie noriem týkajúcich sa bezpečnosti potravín a sú najlepšou prevenciou pred krížovou kontamináciou. Akékoľvek porušenie týchto štandardov môže mať ďalekosiahle následky, od skrátenia doby trvanlivosti až po nutnosť úplne stiahnuť výrobok z trhu, čo môže vážne poškodiť integritu značky.

Spoločnosť Ecolab poskytuje potravinárskemu priemyslu individuálne programy šité na mieru. Od identifikácie nedostatkov týkajúcich sa hygieny, cez produkty a systémy na osobnú hygienu, hygienu otvorených povrchov, staroslivosť o povrch potravín a monitoring hygieny až po unikátny systém riadenia hygieny, ktorý sleduje a zaznamenáva dodržiavanie všetkých hygienicky nevyhnutných predpisov. Výhody pre našich zákazníkov:

  • Najširší výber čistiacich a dezinfekčných prostriedkov na trhu
  • Bezkonkurenčné expertné služby
  • Inovatívne riešenia zamerané na výkon pre všetky oblasti spracovania potravín
  • Na mieru šité režimy riadenia a procesov
Back to Top